Rybářské závody v Luhačovicích

Počátkem září se čtyři členové KaprTeamu Málkov, Sekura, Netvor, Lucek a Bajbus zúčastnili 60. ročníku podzimních rybářských závodů. “ O putovní pohár města Luhačovice “, které se konaly pod záštitou Hejtmana Zlínského kraje. Těchto prestižních podzimních závodů se zúčastnilo celkem 730 rybářů z Čech, Moravy, Slovenska, Polska a Rakouska. Za proměnlivého a větrného počasí se lovilo 24 hodin non-stop a to na dva pruty.

Po celkem svižném příjezdu na místo konání závodů (420 km za 4 hod.) jsme se odebrali na místo nám určené a tím byla menší mělká zátočina. Stavění bivaků a zbudování tábora byla již rutina a tak zbylo víc než dvě hodiny času pro přemýšlení o zvolení vhodné taktiky lovu.

Bajbus a Netvor měli jasno, na oba pruty boiles, Sekura a Lucek zvolili klasiku, na jeden prut krmítko s aromatizovanou směsí a jako návnadu osvědčenou kukuřici a na druhý rousnici, případně mrtvého“ římana “na noc. Přesně ve 12.00 hodin se ozval povel k zahájení lovu. Neuběhlo snad ani 15 minut a první závodníci již začali zdolávat své ryby, mezi které se zařadil i náš předseda Sekura, jehož první chycenou rybou byl krásný lysec 53 cm, který zabral na kukuřici. Po hodině zdolal i druhého kapra, tentokrát to byl nádherný řádkáč 56 cm. Lucek mezitím zdolal pouze dva cejnky, jejichž rozměry byli spíše akvarijní:-) A to byli také poslední ryby,co se ten den podařilo ulovit… Noc proběhla v poklidu, bez jakéhokoli záběru a naše příposlechy nevydaly jedinou hlásku.

Ráno Bajbusovi, po vytažení nedotčeného boilíes došlo, že je zřejmě na čase změnit taktiku. Sundal tedy své, na jiných vodách tolik osvědčené boilíes a nastražil tři kostičky pařené housky. Sedmikilový kapr, kterého během dvaceti minut zdolal nám dal jen za pravdu, že boilies na tuto vodu nebude zřejmě to nejoptimálnější řešení. To opět nabudilo Sekuru a snad i pohled na spícího, zježeného kolegu Netvora ho vyprovokoval k výkřiku,“ Ted Vám ukážu, jak se chytaj okýši “. A kupodivu, jak řekl tak se i dělo. Posbíral zbytky rousnic ve svém batohu a již jeden okoun za druhým lítaly z vody za Sekurovo huronského řevu “ to je hovado, přiveďte Hejtmana:-))!! “A také jejich velikost pomalu narůstala.

Nakonec jich nachytal osm a největší měřil 34 cm což s přehledem stačilo k umístění na “ bedně “ a to na celkově druhé místo, což bylo při daném počtu závodníků, slušné umístění v této kategorii!!

 

Ostatní členové teamu už jen odevzdaně sledovali čas, bavili se komickými výkřiky svého předsedy a vyhlíželi konec závodu, protože žádný pěkný šupináč se v našem úseku od rána nechytil ani jeden… A jak málo stačilo, na vítězství nakonec stačil kapr 83 cm,11 kg, který svému přemožiteli zajistil ceny za více jak 100.000Kč!!!

 

I když se nám na těchto závodech nepodařilo chytit toho “nej“ kapra, tak rozhodně nikdo z nás nelitoval investovaných prostředků a času zde stráveného. Závody v Luhačovicích měli svojí nezapomenutelnou atmosféru a na krásně zbarvené a zdravé kapry se určitě přijedeme podívat zblízka i příště, ale o tom až zase jindy…