Víkend s dětmi

Každoroční dětské červnové soustředění jsme tentokrát podnikly na nám dobře známém revíru Nechranice.

Téměř všichni jsme měli ubytování v našich bivacích až na naše dva dorostence, kteří se rozhodli postavit svůj vlastní TOP stan sami…

Naším působištěm byl auto camp Piraňa, který se nachází blízko hráze.

Je zde poměrně hloubka a tak byl jasně daný plán, rozkmit 50ti metrový pás kukuřicí a řepkou a přes den se bavit kapříky. V noci pak nastražit mrtvou nebo živou rybkou a očekávat záběr od dravce.

Ačkoliv byl konec června tak nám počasí tentokrát opravdu nepřálo, foukal velmi silný západní vítr a občasné přeháňky nám na dobré náladě také nepřidávaly.

Dětem počasí až tak moc nevadilo a při jedné pochůzce s vláčáky se dokonce dostali na projížďku motorovým člunem od Povodí Ohře, které shodou okolností pořádalo nějakou akci pro děti kousek od nás. Tím pádem měli docela silný zážitek z této rychlé jízdy po přehradě.

Počasí se nakonec umoudřilo až v den odjezdu a i nějaké ty rybky se také podařilo nachytat a tak byli všichni spokojeni.

Poděkovat touto cestou musíme poděkovat Obecnímu úřadu v Málkově za finanční pokrytí této akce a příští rok v červnu zase s dětmi někde u vody neshledanou.