Závody v Lubenci

Koncem května 2017 proběhl na Lubeneckém rybníku 12ti hodinový závod dvoučlenných týmů v lovu ryb, kde zástupci našeho spolku Honza a Ludva samozřejmě nemohli chybět.

Po loňském čtvrtém místu byla letos o to větší motivace už konečně udělat „bednu“ a tomu byla přizpůsobena i taktika.

Prioritou bylo především dobře nalosovat a pak s co nejmenším množstvím krmení odchytávat bodované ryby což byl zde kapr a amur.

Na místo konání závodu přijeli borci jako vždy o den dřív. Jít pozdravit vodníka, dát mu trochu cucnout piva, aby byl milosrdný a omrknout, která místa jsou top je již tradice 🙂

Po obchůzce břehů bylo jasné, že cirka čtyři místa z třiceti opravdu nebudou dobré a to především kvůli větvím znemožňujícím dobrý nához.

V sobotu v 5.15 začalo losování a Luďkovo ruka neomylně jedno z těch čtyř samozřejmě vylosovala… 🙂 Nic naplat, musíme se s tím nějak poprat, pravil předseda a odebral se na určené místo, které se nacházelo na hrázi rybníka.

Naštěstí pro ně byli po obou stranách rozumní kolegové rybáři a posunuli svá místa trochu vpravo a vlevo tak aby se dalo vůbec nahodit.

Závod začal úderem šesté hodiny a ani ne za 15 minut už Honza zdolával svého prvního kapříka. Po půl hodině měl rybu na prutu i Ludva, ale bohužel mu spadla hned po chvíli zdolávání. Těch ryb do konce závodu ztratil ještě asi pět, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor, ale do půlky závodu suverénně vedli svůj sektor.

V podobném duchu se nesla i druhá polovina času určeného na závod. Kluci zdolávali spíše menší kapry. Občas nějaký spadl, ale bojovali, co to šlo…

V 18.00 byl závod ukončen a borci trochu rozladěni ze ztracených ryb se odebrali na vyhlášení výsledků.

Vítězové byli jasní, závodní matadoři z carp týmu Třemošná opět brali zlato s 31,8 kilogramy bodovaných ryb. O to větší překvapení nastalo při vyhlášení druhého místa, které pro sebe urvali Honza a Ludva s 25,7 kily bodovaných ryb. Jóóóó konečně bedna, zařval předseda!!! J Třetí místo pak mělo 23,5 kila ryb a skončili tak těsně za nimi…Uf.. 🙂

Byly to pro náš spolek úspěšné závody a nebýt popadaných ryb, tak to zřejmě první místo bylo.

…ale na kdyby se nehraje…Teď mají kluci rok na vyladění svých montáží a příště už snad to zlato urvou… 🙂