Honzův dvojí osobáček

Koncem září vyrazili na společnou víkendovku Honza a Ludva. Jejich cílem bylo především důkladné otestování nové značky boilies od pana City a protože se tyto kuličky měly stát „tajnou“ zbraní na nadcházející závodní podzim tak se jejich cílem logicky stal nedaleký svazový rybník, který oba velmi dobře znají.

Už ve středu Honza nic neponechal náhodě a dvě kila těchto „voňavých“ kuliček namočil do potoční vody a domníval se, že tím budou tyto nástrahy mnohem atraktivnější. Nemýlil se…

V pátek odpoledne vyrazili na vytipované místo, které bylo naštěstí volné a tak zakrátko po nakobrování cirka kila předmáčeného boilies letěly nástrahy do vody. Následovalo postavení bivaku, rozbalení všeho potřebného i méně potřebného vybavení a pak už jen čekání na první tón signalizátoru u vychlazené Plzně.

Ryby se večer pěkně ukazovaly, ale do konce denní doby lovu žádný záběr nepřišel a tak netrpělivě čekali na příští ráno, aby mohli opět nastražit udice.

V sobotu ráno přišla první malá ryba Honzovi chvíli po nahození a tak chtě nechtě musel opět z tepla spacáku do děravých prsaček a na vlastní kůži resp. nohy vyzkoušet teplotu vody. Kapřík patřil do kategorie násaďáků a tak putoval neprodleně zpátky do vody.

Když se klukům povedla chytit třetí ryba této kategorie tak začali být trochu nervózní, ale byl to planý poplach. Když se Honzovi potřetí rozezvučel signalizátor tak už podle souboje bylo jasné, že je to kapr, v kterého doufal.

 

Pěkný řádkáč v délce 76 cm udělal Honzovi velkou radost a touto rybou si konečně zvednul svůj osobáček na svazových vodách.

Ludva se nenechal zahanbit a také on zdolal jednoho menšího šupináče v délce 60 cm, ale tento víkend měl na větší ryby políčeno jen Hans. Ještě do setmění ulovil druhou pěknou rybu a to v délce 78 cm a tak si podruhé během jednoho dne posunul osobák a tím pádem došlo i na vítězné doutníky. 🙂

V neděli ráno se už nic zásadního nedělo a tak nastalo neoblíbené balení a v poledne odjezd domů.

Nové boilies , námi pracovně pojmenováno „Citakule“ , zafungovalo na výbornou a tak byli kluci velmi spokojeni…