Parker Cup

V polovině října absolvoval předseda „víkendozávodní“ rybačku se svými kolegy z práce na rybníku Sedlec. Byla to parta deseti kamarádů rybářů rozdělených do pěti týmů.

Bodovanou rybou byli tentokrát všechny ušlechtilé ryby a k dispozici měli celý revír.

Ludva měl za parťáka Pavla, jelikož jako jediný tým byli rozhodnuti své nástrahy zavážet, tak jim bylo přiděleno krajní místo pod kuchyní místního penzionu. Je to velmi pěkné prostorné místo umožňující lov až v cca 300 metrů vzdálené zátoce na druhé straně jezera, takže proti tomu kluci vůbec neprotestovali…:)

Své bójky rozmístily strategicky. Luděk dal svou pravou do zhruba poloviny jezera na malý zlom. Prostřední do již zmíněné zátoky na druhé straně a levou bóji na střed na odhoz, tak aby ji pro svůj pravý prut využil i Pavel. Ten dal svou prostřední také úplně dozadu a levý prut na odhoz směrem na stavidlo.

Vše připraveno, zakrmeno, zavezeno, nahozeno a nyní nezbývalo než čekat na první kontakt. Ten se také odpoledne dostavil na Luďkův prostřední zavezený prut. Honem do lodi a šup pro kapra na druhou stranu do zátoky.

Solidní šupináč na „Citakuli“ v délce 73 cm dával tušit, že by to mohl být úspěšný víkend. Mezitím i kolega z jednoho týmu hlásil rybu 72 cm a tak to začínalo být vyrovnané.

 

Večer se Luděk rozhodl, že půjde zkusit štěstí s vláčákem a také to štěstí zřejmě měl, protože ani ne za 20 minut zdolal krásného candáta 75 cm a touto rybou slušně poodskočili ostatním „borcům“závodu. V noci se už žádná akce nekonala a tak kluci v klidu po grilovačce zalehli do bivaků.

Sobotní ráno se přihlásilo parádním počasím a od snídaně se začali dít věci. Luďkovi se opět rozjel zadní prut a tak následoval výjezd s lodí pro rybu. Jaké však bylo překvapení, když při návratu s rybou už zdálky kluci slyšeli, jak vydává tón i Pavlův signalizátor. Další ryba. Změřit, vyfotit, pustit a fofrem zavézt udice a přikrmit. Do oběda už měli pět kaprů a ani polední jídlo nebylo klukům dopřáno si v klidu vychutnat. Nejdříve byl od něho vyrušen záběrem Pavel a po půl hodině kdy se kluci u jídla prostřídali, běžel od polévky i Luděk.“Citakule“ a G2 jim zřejmě dost šmakovalo.

Toto se prakticky dělo po celou sobotu, kdy ryby parádně spolupracovali a kluci makali na plné obrátky. Bohužel mezitím přestal makat díky vybité baterii motor u lodi a tak přišla na řadu lidská síla a ve slušném teplu a větru veslovaní na druhou stranu jezera pro každou rybu!

Za celou sobotu se klukům nakonec povedlo zdolat 13 kaprů a kolem půl desáté večer už se po dalším záběru rozhodli další udice dozadu nezavážet. Byli prostě K.O.  🙂

V neděli už na odhoz přišel jen jeden menší cejn a tak začalo balení a kolem poledne odjezd domů.

Kamarádi z ostatních týmů také úspěšně zdolali nějaké ryby, ale jelikož všichni chytali výhradně na odhoz tak tentokrát na Pavla s Ludvou neměli nárok a ti suverénně a s velkým náskokem toto „víkendozávodní“ kamarádské rybaření vyhráli.

Jó komu se nelení tomu se holt zelení… 🙂